צילום הופעות

צילום הופעות חיות הוא אחד האתגרים הגדולים יותר עבור צלמים, כיוון שהם שונים בהרבה מצילום אירועים פרטיים או צילומים הנערכים בסטודיו לצילום. בשונה מצילומי אירועים, כאשר מצלמים הופעה חייה אין לצלם שליטה על אף פרמטר בתמונה, בין אם מדובר על התאורה במקום המשתנה ללא הרף, בתנועה של האמנים המצולמים שאף הם זזים בתדירות גבוהה, על זוויות הצילום ובכלל.

אומנם נשמע כי זאת משימה מורכבת עד כדי בלתי אפשרית, אך עבוד צלמים המתמחים בצילום הופעות דבר לא יפריע להם והם יתמקדו במשימה ויוצאו צילום איכותי עם כל המגבלות הקיימות.

האם המצלמה קובעת או האדם שמאחוריה?

נכון שלציוד יש משמעות רבה והשפעה על התוצר הסופי ואיכות הצילום המתקבל, אולם צלם המתמחה בצילום הופעות יוכל להוציא תמונות איכותיות גם כאשר מדבר בציוד בעל איכות סבירה. מה שכן, ישנה השפעה רבה על סוג הציוד הנבחר לצורך צילום ההופעה, הן מבחינת איכות התאורה הנבחרת, העדשה (עדיפות לעדשה עם צמצם פתוח), שימוש במהירות מסוימת של תריס לצורך הקפאת התמונה של הנגנים או הזמרים המקפצים על הבמה וכו’.

בחירת מיקום מושלם לצילום

בין אם מדובר על צילום הופעות הנערכות באולפן הקלטות, שטח פתוח או אולם סגור, חשוב לבחור למקם את הציוד במיקום בו הצלם יוכל לתפוס כמה שיותר זוויות טובות לצד תאורה ממוקדת שתאפשר לו להוציא תמונות מושלמות בזוויות טובות.

כמו כן, ניתן להחליף בין מיקומים במהלך ההופעה על מנת למקסם את יכולות המצלמה ולמצוא זוויות נוספות לצורך קבלת מבחר מגוון יותר של תמונות, הרי לכל זווית יש נראות אחרת מבחינת תאורה וזווית של צוות הנגנים והאמנים על הבמה.

כמו כן, בעת צילום הופעות חשוב להגדיש כי לפלאש אין כל השפעה על התאורה בחלל המאירה על האמן ועל צוות הנגנים ולכן הפלאש לא יוכל לסייע להוציא תמונות טובות יותר, אלא להיפך, הפלאש יוכל להאיר את העשן שיש סביב הן מבחינת עשן של סיגריות או עשן שיש באוויר של החלל. מסיבה זאת, על צלם לקלוט את הסיטואציה ולדעת מתי יש להשתמש עם פלאש ומתי לא.

צילום הופעות מקצועי

אולפני חיידק מתמחים בצילום הופעות חיות המתבצע במספר זוויות, חלקן סטטיות וחלקן נעות באמצעות מצלמות מקצועיות DSLR ו-HD צילום ההופעה כולל עריכה על פי הנחיות הלקוח.

ניתן גם לתאם יום צילומים לקליפ בלוקיישן שתבחרו או אצלנו באולפן ההקלטות הממוקם בנתניה.

צרו עמנו קשר באמצעות הטופס או התקשרו כבר עכשיו לטלפון 050-5225229

התחלת שיחה
שוחחו איתנו
שלום :)
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר מהירה בווטסאפ!
חייג אלינו!
waze