שיר כניסה לבר מצווה: איך בוחרים?

יום הולדת ה-13 הוא ללא כל ספק יום ההולדת המיוחד, הסימבולי והמרגש ביותר בחייו של כל ילד יהודי. יותר ויותר ילדים שמגיעים לגיל המצוות ועתידים לעלות תורה, מחכים בעיקר לדבר אחד: להקלטת שיר הכניסה לאירוע בר המצווה בסיועו של אולפן הקלטות מקצועי.

אז לצד כל הארגונים המרגשים – מבחירת המלתחה ועד הכנת רשימת המוזמנים, איך תדעו באיזה שיר לבחור כשיר הכניסה לבר המצווה? הורים יקרים, לפניכם 4 שאלות מנחות שיאפשרו לכם לסנן עם ילדכם הנרגש את האפשרויות. יש על הפרק מאות שירים? כך תגיעו אל השיר האחד:

שיר כניסה לבר מצווה: איך בוחרים?

1. בחרו מראש שפה: אנגלית או עברית?

במרבית המקרים, הילד יגלה העדפה ברורה לשפת השיר: אנגלית, עברית, ולפעמים תהיה זו גם צרפתית, ספרדית או איטלקית. בעת שתגדירו מראש את שפת השיר, אתם שוללים המון אפשרויות לא רלוונטיות, וכך אתם יכולים להתמקד באלו הרלוונטיות. ישנם ילדים הגדלים על מוסיקה עברית או ים תיכונית וסביר כי הם יבחרו שיר מז’אנר זה, בעוד ישנם ילדים שגדלים על קלאסיקות לועזיות.

2. שיר של זמר, זמרת או להקה?

דרך נוספת לסנן שירים לא רלוונטים ולהתמקד באלו שכן, היא עם זהות המבצע. לרוב, ילדים החוגגים בר מצווה ככל הנראה ישירו שיר של זמר או להקה, ופחות שיר של זמרת. הסיבה היא ששירים של זמרות פונים בחלק גדול מן המקרים אל אהובן. כמו כן, ישנם ילדים שמראש בוחרים לשיר שיר של זמר מסוים – שהוא לרוב מושא הערצה שלהם ועל כן הם רוצים להיכנס אל האירוע המרגש שלהם עם שיר שלו.

3. קלאסיקה נוסטלגית או להיט עכשווי?

ככל שתשיבו לעצמכם על יותר שאלות מנחות, כך בהדרגה תעברו ממאות אפשרויות לעשרות, עד שתגיעו לכמה שירים בודדים. אם כן, השאלה הבאה שתשאלו את עצמכם היא האם לבחור עם ילדכם בשיר שהוא קלאסיקה על זמנית, או דווקא בלהיט עכשווי? לרוב, ילדים שעוסקים במוסיקה, בעיקר בנגינה, בוחרים בקלאסיקות על זמניות.

מנגד, ילדים שמתחילים לגלות את תחביב השירה לקראת אירוע המצווה, בוחרים דווקא בלהיט עכשווי. מאחר ומדובר בשיר כניסה לאירוע, אין באמת בחירה נכונה או לא נכונה, אלא שיש את מה שמתאים לילדכם. נסו לזרום איתו על כל בחירה, וזיכרו כי השיר, והמוסיקה בפרט, מאפיינים ומייצגים את ילדכם כפי שהוא.

4. שיר קצבי או בלדה שקטה?

ועם איזה שיר יכנס ילדכם: שיר קצבי שיקפיץ את כל האורחים, או בלדה מרגשת ושקטה שתרגש? כל אירוע מצווה בעל אופי שונה, כאשר אופי האירוע מושפע ישירות מאופיו של הילד החוגג. ממש כמו ז’אנר השיר – גם כאן לא ניתן לקבוע מראש איזו בחירה עדיפה יותר. יהיה נכון בהחלט להביא אל קו הסיום שני שירים:

  • שיר קצבי
  • בלדה שקטה

באולפן ההקלטות יהיה ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי ולהגיע להחלטה הנכונה ביותר – בהתאם לאופי האירוע הצפוי, אופיו של הילד ורמת השירה והביצוע בכל אחד מן השירים.

מדוע כדאי לקבל המלצות מצוות אולפן ההקלטות?

גם אם הגעתם להחלטה סופית עם ילדכם, כדאי לקבל את חוות דעתם של אנשי המקצוע באולפן ההקלטות. ההצלחה של ילדכם היא גם ההצלחה של צוות האולפן – כך שמדובר כאן על מטרה אחת משותפת. ילדכם אמנם יקליט פעם אחת בחייו שיר לאירוע המצווה, אך אולפן ההקלטות מנוסה היטב בהקלטות שירים לאירועים אלו. מאחר וצוות האולפן כבר הקליט ילדים רבים בשלל שירים וסגנונות, יכולים לייעץ לכם בהתבסס על תגובות האורחים – אילו שירים ריגשו, עבדו והפכו את הכניסה לאירוע לבלתי נשכחת!

הפקת קליפים לחתונה עם אולפן הקלטות חיידק
התחלת שיחה
שוחחו איתנו
שלום :)
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר מהירה בווטסאפ!
חייג אלינו!
waze