כמה יעלה לכם להקליט שיר באולפן?

אם גם בלבכם פועם חלום להקליט סינגל כזמרים מתחילים, או במקרה בו אתם רוצים להיכנס אל אירוע המצווה שלכם עם שיר כניסה – אתם צריכים להקליט שיר. באולפן הקלטות מקצועי, תוכלו ליהנות מהסאונד האיכותי ביותר ומהציוד המשוכלל ביותר – אלו יסללו את הדרך לתוצר מקצועי ומרשים.

סביר כי גם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה להקליט שיר באולפן. התשובה אינה חד משמעית, והיא מבוססת על מספר פרמטרים שונים. רגע לפני שגם אתם מתחילים בחימום המיתרים ועבודה על הביצוע, דעו גם אתם מה ישפיע על העלות הסופית:

כמה יעלה לכם להקליט שיר באולפן?

1. אורך השיר

הנוסחה במקרה הזה די פשוטה: ככל שהשיר שתקליטו יהיה קצר יותר, כך עלות ההקלטה תהיה זולה יותר. שיר ממוצע אורך כשלוש דקות לערך, אך ישנם שירים שיכולים גם להגיע לחמש דקות שלמות. מדוע הקלטת שיר ארוך יותר יקרה? מכמה סיבות:

  • נדרש יותר זמן הקלטה באולפן
  • עריכות ותיקונים לוקחים יותר זמן
  • עבודת המיקס והמאסטרינג ארוכה יותר

למרות שאורך השיר משפיע על עלות ההקלטה, לא מדובר על פערים עצומים במחיר שבין הקלטת שיר של שלוש דקות לחמש דקות. עם זאת, במידה ויש לכם פלייבק מוכן של שלוש דקות וגם פלייבק של חמש דקות, תוכלו לבחור בגרסה המקוצרת וכך להוזיל את עלות ההקלטה.

2. סולן אחד או להקה?

כמו כן, המחיר משתנה בהתאם למספר הזמרים: באופן כללי, פשוט יותר להקליט סולן אחד בלבד. אם לוקחים לדוגמא דואט של שני זמרים, או לחילופין להקה של מספר זמרים – הרי שצריך להקליט כל אחד מהזמרים בנפרד. בשונה ממה שניתן לחשוב, לא מקליטים את כל הזמרים יחד על ערוץ שירה אחד, אלא שלכל זמר ישנו ערוץ משלו. בחישוב פשוט: מדובר על זמן הקלטה ארוך יותר ועריכה ארוכה יותר – ואלו משפיעים על העלות הסופית.

3. שירה על פלייבק או הקלטת נגנים?

כל עוד אתם מגיעים עם פלייבק אל אולפן ההקלטות, אתם תשלמו את המחיר הבסיסי ביותר עבור ההקלטה. מנגד, זמרים בתחילתם דרכם או יוצרים, רוצים המון פעמים להקליט כלי נגינה אמיתיים שילוו את השירה. הקלטת כלי נגינה שונה מהקלטת ווקאל, ומעבר לכך – מדובר על זמן אולפן נוסף הדורש את הימצאותם של אנשי הסאונד והצוות.

לעתים ההשקעה משתלמת, והקלטת נגנים חיים אכן משפיעה על התוצר הסופי. עם זאת, הקלטת קול על פלייבק המון פעמים מספיקה, והיא יכולה לענות על הצורך שלכם במקרים הבאים:

  • הקלטת שיר במתנה
  • הקלטת שיר לחתונה / בר מצווה
  • הקלטת גי’נגל עסקי וכן הלאה

4. גימור לאיכות השיר: מיקס ומאסטרינג

הקלטת השיר לא מתחילה ונגמרת בהקלטת הזמר. בכדי שהתוצר יהיה ברמות הגימור הגבוהות ביותר, ובכדי שיהיה ניתן לשמוע אותו בצורה אחידה ומאוזנת בכל אמצעי אפשרי – נדרש שלב מהותי של מיקס ומאסטרינג. מיקס נכון יעטוף את השיר שלכם, יעבה את הסאונד ויצור צליל הרמוני ומלודי לכל ההקלטה בשלמותה.

ישנם אולפני הקלטות שמדלגים על השלב הזה, אך דרך קיצור זו בהחלט לא מומלצת. מחיר הקלטת השיר שלכם מושפע גם מאלמנט זה – כאשר ההמלצה החד משמעית היא לעבוד עם אולפן שגם מקפיד עליו.

5. איכות הציוד שבאולפן ההקלטות

ומה שישפיע בעיקר על התשובה לשאלה כמה עולה להקליט שיר באולפן – הוא האולפן בעצמו. אין באמת סוף לציוד שניתן לאבזר באמצעותו את אולפני ההקלטות. בכדי להגיע לתוצאה איכותית שתהיו גאים בה, בחרו מראש אולפן הקלטות המחזיק במכשירי הקלטה מתקדמים, במיקרופונים איכותיים ובאיטום אקוסטי ברמה גבוהה.

הפקת קליפים לחתונה עם אולפן הקלטות חיידק
התחלת שיחה
שוחחו איתנו
שלום :)
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר מהירה בווטסאפ!
חייג אלינו!
waze